1 procent dla Niech Żyją!

Prosimy, przekaż nam 1% podatku dochodowego. Od 2019 roku zmieniają się zasady, urzędy skarbowe same rozliczają nasze PITy na podstawie danych od pracodawców. W większości przypadków jedyna czynność, jaka nam pozostała w związku z rozliczeniami podatku, to właśnie wskazanie organizacji, która otrzyma nasze wsparcie finansowe. To tylko kilka prostych kroków:

  1. Wchodzimy na stronę www.podatki.gov.pl, wybieramy „PIT”, następnie „Twój e-PIT”.
  2. Logujemy się do systemu. Mamy dwie możliwości:
    • wprowadzając różne dane identyfikacyjne (np. PESEL i kwotę przychodu w ubiegłym roku).
    • korzystając z posiadanego profilu zaufanego (często wystarczy skorzystać z usługi dostarczanej przez nasz bank, np. mBank)
  3. Wybieramy określony PIT (najczęściej PIT-37, ale mogą też być inne, w zależności od typów naszych przychodów).
  4. System wyświetli nam domyślną organizację dla 1%, mamy też możliwość ją zmienić.
  5. Wyświetli się wówczas formularz jak na zdjęciu poniżej. Wprowadzamy KRS „0000135274„, a w celu szczegółowym koniecznie wpisujemy „Niech Żyją!„.

W ten sposób środki trafią na specjalne subkonto jednej z organizacji wchodzących w skład naszej koalicji (Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!). Zostaną w całości przeznaczone na naszą działalność.

1 procent dla Niech Żyją!

Nasza kampania prowadzona jest społecznie. Wszystkie zaangażowane w nią osoby pracują jako wolontariusze. Żeby kontynuować nasze działania potrzebujemy pieniędzy. Finansujemy druk ulotek i plakatów, opracowania i opinie naukowe, utrzymanie strony internetowej, tropimy patologiczne i naruszające prawo zachowania myśliwych.

Edukujemy, uświadamiamy, ujawniamy okrucieństwo i budzimy ludzką wrażliwość.

 

NEWSLETTER
Zapisz się, aby być na bieżąco z wszystkimi wiadomościami. Gwarantujemy, że dane zostaną wykorzystane tylko w tym celu (polityka prywatności)

NIE ZAPOMNIJ!

Czy podpisałeś/-aś już naszą petycję o moratorium
na zabijanie dzikich ptaków w Polsce?
PODPISZ PETYCJĘ
close-link
Click Me