1 procent dla Niech Żyją!

Banner 1procent

Chcemy, aby w Polsce zaprzestano strzelać do ptaków.
Naszym celem na najbliższy rok jest doprowadzenie do ustanowienia moratorium na zabijanie dzikich ptaków, znajdujących się na liście zwierząt łownych.

KRS: 0000135274
Cel szczegółowy: NIECH ŻYJĄ!

Na liście zwierząt łownych znajduje się 13 gatunków dzikich ptaków. Wiele spośród nich to gatunki coraz rzadsze, nawet bez polowania są poddawane wielkiej presji człowieka. Naszym głównym celem jest chronić ich życie Wszystkie zebrane środki wydajemy transparentnie na opracowania i opinie naukowe, utrzymanie strony internetowej, druk materiałów itp. Edukujemy, uświadamiamy, ujawniamy okrucieństwo i budzimy ludzką wrażliwość.

Co udało nam się dzięki Wam osiągnąć w 2019 roku?

Prosimy, przekaż nam 1% podatku dochodowego. Od ubiegłego roku większość z nas nie musi składać żadnej deklaracji PIT. Robi to za nas Państwo, na podstawie danych od pracodawców. Wystarczy kilka prostych kroków, aby przeznaczyć nam 1% Twojego podatku:

  1. Wchodzimy na stronę www.podatki.gov.pl, wybieramy "PIT", następnie "Twój e-PIT".
  2. Logujemy się do systemu. Mamy dwie możliwości:
    • wprowadzając różne dane identyfikacyjne (np. PESEL i kwotę przychodu w ubiegłym roku).
    • korzystając z posiadanego profilu zaufanego (często wystarczy skorzystać z usługi dostarczanej przez nasz bank, np. mBank)
  3. Wybieramy określony PIT (najczęściej PIT-37, ale mogą też być inne, w zależności od typów naszych przychodów).
  4. System wyświetli nam domyślną organizację dla 1%, mamy też możliwość ją zmienić.
  5. Wyświetli się wówczas formularz jak na zdjęciu poniżej. Wprowadzamy KRS "0000135274", a w celu szczegółowym koniecznie wpisujemy "Niech Żyją!".

W ten sposób środki trafią na specjalne subkonto jednej z organizacji wchodzących w skład naszej koalicji (Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!). Zostaną w całości przeznaczone na naszą działalność.


1 procent dla Niech Żyją!

Dziękujemy! Niech Żyją!

NEWSLETTER
Zapisz się, aby być na bieżąco z wszystkimi wiadomościami. Gwarantujemy, że dane zostaną wykorzystane tylko w tym celu (polityka prywatności)

NIE ZAPOMNIJ!

Czy podpisałeś/-aś już naszą petycję o moratorium
na zabijanie dzikich ptaków w Polsce?
PODPISZ PETYCJĘ
close-link
Click Me